Первая Психологическая Помощь в кризисных ситуациях себе и близким

Кризисная интервенция  Припало мені увімкнути телевізор (не дивлюсь новин давно) і потрапила на репортаж про самопідпал шахтаря в міністерстві енергетики. Молода журналістка брала коментар у свідка події, і я, як кризовий інтервент з практикою «в полях», відразу оцінила стан цього чоловіка. Він потребував допомоги, але журналістка спритно підсовувала йому листочок з інформацією, коли він забував, що йому потрібно казати. Дівчина гарно впоралась зі своїми професійними обов’язками, впевнено тримала лінію репортажу, задавала питання і дотримувалась «плану відповідей». Але її герой таки не витримав і в завершення виплеснув свій біль та страх в єдину фразу: «Я бачив як він горів», і його відразу ж витиснули з кадру. Репортерка з гідністю завершила своє включення в прямому ефірі, а я залишилась перед телевізором у роздумах.

  Добре, якщо із журналісткою все добре. Тому, що я бачила в якому стані були журналісти після Майдану, після «екскурсій» в Слов’янськ – вони потребували допомоги, але самі не знали якої. І, нажаль, не всім їм пощастило хоч поговорити з психологом. Багато, з них, присіли на чарку. Та й герої їх репортажів також потребували допомоги.

  Я не проти гостроти в меседжах для аудиторії перед телевізором і в цьому полягає професіоналізм журналістів. Але є ще громадська свідомість: допомогти тим, хто в біді «тут і зараз». Було б добре, якби журналісти володіли техніками само- та взаємо-допомоги в екстремальних ситуаціях та могли надати таку допомогу і собі, і колезі, і героям своїх інтерв’ю. Як показує світовий досвід: кризова інтервенція, яка надана в перші часи після події в рази зменшує ймовірність виникнення психологічних розладів в подальшому.

  Тому запрошуємо на авторський тренінг по кризовій допомозі (першій психологічній допомозі) та технікам саморегуляції.

tasteoflife.com.ua/1481-2

  Як визначено одним із принципів кризової інтервенції – ми можемо зробити тільки те, що можемо – ми можемо допомогти, якщо знаємо Як? Коли? Кому?
  Ви навчитеся допомагати собі та своїм рідним, близьким, колегам в кризових ситуаціях. Будьмо живі та здорові!

Автор данного тексту: Новіцька Людмила